Dr. Bódis Attila 1990-ben végzett, okleveles gyógyszerészként a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen, majd 1995-ban az egyetemi doktori címet is kiérdemelte. Ugyancsak 1995-ben gyógyszer-technológiai területen szerzett szakgyógyszerészi képesítést. 1993-ban az Euro contact nyitott egyetemen menedzseri oklevelet, 2002-ben pedig IPMA Qualification and Competence Level – projektmenedzsment-szakértői oklevelet is szerzett.
Diplomaszerzésétől kezdve, közel harmincöt éve folyamatosan, és jelenleg is a Richter Gedeon Nyrt. munkatársa. Először, 1990 és 1995 között fejlesztő technológus beosztásban dolgozott a cégnél, ezt követően 1995 és 2001 között csoportvezető volt, folyékony és félszilárd gyógyszerformák területen, majd 2001 és 2015 között a Gyógyszer-technológiai osztályt vezette, közel tizenöt éven át. Utóbbi munkakörében feladatait képezték a Richter gyógyszergyár generikus és originális fejlesztési projektjeinek laboratórium szintű megvalósítása, méretnövelési munkálatok szervezése, klinikai minták legyártatása és átadása vizsgáló felé, stabilitási minták lecsomagolásának tervezése és a munka lebonyolításának irányítása, a stabilitási terv szerint a minták szabályos kezelésének, vizsgálatra való kiosztásának felügyelete. Hatáskörébe tartozott továbbá fejlesztési projektek tervezése és koordinálása, fejlesztési dokumentumok elkészítésének és tartalmának ellenőrzése, hormon tartalmú fejlesztési témák szakmai irányítása, illetve a szakértőkkel való kapcsolattartás is. 2015 óta a cég Készítményfejlesztési főosztályvezetője. Fő feladatai és felelősségi körei e tekintetben a fejlesztési projektek tervezése és koordinálása, gyógyszerformák fejlesztése, méretnövelése, valamint kis volumenű kereskedelmi tételek gyártásának biztosítása is.
A gyógyszeriparban végzett vezetői munkája mellett a hazai felsőoktatási és tudományos közélet elhivatott szereplője; például évtizedek óta aktív tagja, tanácskozási jogú állandó meghívottként, a Richter Gedeon Nyrt. képviseletében, a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar Kari Tanácsának.
Felelős ipari munkaköre mellett igen jelentős oktatási tevékenységet is kifejt: ennek keretében például felkérés szerint óraadóként részt vesz a Szegedi Tudományegyetem graduális és posztgraduális képzéseiben (például az „Ipari Gyógyszergyártás” nevű kurzus oktatója), továbbá szakgyógyszerész képzés keretében tart előadásokat a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán. Oktatója két tárgynak is (Gyógyszerfejlesztés, illetve Gyógyszer-technológia) a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar, illetve a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar közös „Gyógyszergyártás és -nagykereskedelem minőségbiztosítása” nevű szakirányú továbbképzésének programjában. Ezeken túl nyári gyógyszeripari gyakorlatokat is vezet gyógyszerész-, illetve vegyészmérnök hallgatók részére. Oktatási szerepvállalását jelzi, hogy „A Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának Oktató Gyógyszerésze” kitüntető cím birtokosa. Idén nyártól pedig a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karán címzetes egyetemi docens.
Szakmai-közéleti tevékenysége is számottevő. Régóta tagja a Magyar Kémikusok Egyesületének és 2015 óta (jelenleg is) tagja a Magyar Gyógyszerészi Kamarának. A Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány kuratóriumának az elnöke.
Talán a legjelentősebb szakmai-közéleti munkásságát azonban éppen Társaságunkban fejti ki, amelynek végzése óta, több, mint 3 évtizede aktív tagja. Fontos szerepet játszik a Gyógyszeripari Szervezet, illetve a Gyógyszer-technológiai Szakosztály életében is. 1995 és 2009 között a Gyógyszeripari Szervezet aktív vezetőségi tagja volt, jelenleg pedig (2009 óta) a Gyógyszer-technológiai Szakosztály aktív vezetőségi tagja. 2012 óta igen aktív tagja a „Gyógyszerészet” című szaklapunk szerkesztőségének.
Társaságunk kiadói gondozásában jelet meg „Jót s jól! – Minőség a gyógyszerészetben” című könyve, dr. Laszlovszky István együttműködésével, amely a minőségügy témakörében foglalja össze az elvárásokat, szabályokat, továbbá a gyógyszerészi szakma előtt álló kihívásokat, így átfogó ismeretanyagot biztosít mind gyógyszerészhallgatók, mind a gyakorló gyógyszerészek számára. A kiadvány azóta is a Társaságunk által forgalmazott egyik legnépszerűbb szakkönyv.
Az idei jubileumi CPH szervező bizottságának a tagja volt.
Az aktív társasági szerepvállalása mellett kifejtett, a hazai és nemzetközi kapcsolatok, illetve a (szakmai) sajtóban kifejtett kiemelkedő tevékenységének elismeréseként, a Centenáriumi Ünnepség keretében, Társaságunk Országos Elnöksége a Társaság igen rangos elismerését jelentő „Koritsánszky Ottó Emlékérem” kitüntetésben részesítette dr. Bódis Attilát.
Az emlékérmet és az oklevelet prof. Szökő Éva elnök asszony és prof. Hohmann Judit tudományos alelnök asszony, valamint dr. Tábi Tamás főtitkár úr adták át.