Dr. Gőbel József 1966-ban végzett, okleveles gyógyszerészként a Budapesti Orvostudományi Egyetemen. Később gyógyszerellátási és szervezési témában szakvizsgázott. Külkereskedelmi áruforgalmi szakvizsgákat is letett a későbbiekben.
Diplomaszerzését követően először a Fejér megyei Tanács Gyógyszertári Központja alkalmazta, tíz éven át, és már 1967-ben gyógyszertárvezetői megbízatást kapott. Eközben, három évig, a Fejér megyei Köjál is foglalkoztatta, toxikológusi munkakörben. 1976-tól két éven keresztül a Kőbányai Gyógyszerárugyár Gyógyszertechnológiai osztályán dolgozott, gyógyszertechnológusként, majd pedig 1978-tól neves gyógyszeripari gépgyártók magyarországi képviseletét látta el (mint pl. R.Bosch GmbH, Steris-Finn-Aqua, Diessel, Eisai, stb.), harminc éven át. Mindeközben nem szakadt el tanult szakmájától sem, mert 1994-től mellékállásban dolgozott egy kis budapesti gyógyszertárában is, egészen a 2008-ban történt nyugdíjba vonulásáig.
Gyógyszerészettörténettel 1974-óta foglalkozik, amikor is a váli gyógyszertár vezetőjeként felkutatta és feldolgozta a gyógyszertár több mint 100 éves történetét. Kutatásai alapján pályamunkát is készített, amellyel a Magyar Gyógyszerészeti Társaság 1973. évi pályázatán indult el (a munkát dicséretben részesítették).
Kezdeti kutatómunkájában nagy segítséget kapott dr. Hegedűs Lajostól, a Gyógyszerésztörténeti Diárium felelős szerkesztőjétől és dr. Zboray Bertalantól, az MGyT alapító tagjától. Később pedig dr. Sági Erzsébet és dr. Ferentzi Mónika szakosztályi elnökök is támogatták gyógyszerészettörténeti érdeklődését.
Önmagában egyfajta további gyógyszerésztörténeti érdekesség családja kapcsán, hogy anyai ágon negyedik generációs gyógyszerész, és mivel leánya is ezt a szakmát választotta, így ő már az ötödik generációt képviseli.
További fontos tényező, hogy a család tulajdonában van a Nobel-díjas Szent-Györgyi Albert Magyarországon maradt hagyatéka, amelynek a feldolgozásával jelenleg is foglalkozik. A hagyaték eddig nem ismert részleteit ismertette az idei, centenáriumi Congressus Pharmaceuticus Hungaricus előkongresszusi előadóülése alkalmával.
2004-től jelentek meg különféle, általában remek képekkel illusztrált szakcikkei, többnyire a Galenus Kiadó „Gyógyszerészettörténet” című folyóiratában, ahol eleinte gyógyszerész elődeivel kapcsolatban írt, később pedig szakmánk igen gazdag történeti múltjának egyéb aspektusait kutatta és publikálta.
Szakmai-közéleti aktivitása is hosszú múltra tekint vissza. 1968-ban lett MOTESZ-tag, Társaságunknak pedig 1979 óta aktív tagja. Eleinte a Gyógyszeripari Szervezetben fejtett ki aktivitást, majd 2002-ben csatlakozott a Gyógyszerészettörténeti Szakosztályhoz, amelyben azóta is igen tevékeny. Hosszú ideje a Gyógyszerészettörténeti Szakosztály vezetőségi tagja.
Kiemelkedő szakmai és – a szakosztály keretei között kifejtett – társasági munkája elismeréséül, a centenáriumi Congressus Pharmaceuticus Hungaricus kongresszus előkongresszusi előadóülésének keretében, Társaságunk Gyógyszerészettörténeti Szakosztálya a szakosztály legmagasabb szakmai elismerését jelentő „Ernyey József Emlékérem” kitüntetésben részesítette Dr. Gőbel Józsefet.
Az emlékérmet és az oklevelet Dr. Gaál Emese, szakosztályi titkár és az Országos Elnökség képviseletében Prof. Szökő Éva, Elnök Asszony adták át.